chatroulette türkiye chat rulet

Sponsorlu Bağlantılar


Facebook Kameralı Sohbet

Facebook Arkadaşlarını Kamerada Görmek ve Sohbet Etmek İçin Mavi Butona Tıklayın Daha Sonra Çıkan Sayfada PAYLAŞ'a Basın. Ayrıca Özel Odalarımıza Girmek İçinde Bunu Yapmanız Gerekiyor.


chatroulette, chatroulette download

Chatroulette | Chat Roulette | Chat Rulet | Türkçe Chat Roulette | Görüntülü Sohbet | Sesli Chat


Chatroulette yazışırken bilgilerinizi vermeyin

facebookta paylaş twitterda paylaş
chatroulette, güvenlik, chatrulette.blogspot.com
Chatroulette yazışırken bilgilerinizi vermeyin

Globalleşen dünyada artık her türlü bilgiye erişmek ve bu bilgileri kullanmak çok daha kolay.Teknolojinin geliştirilmesi ile birlikte ortaya çıkan sosyal paylaşım siteleride bu globalleşen dünyada insanları birbirine daha çok bağlayan bir sistem.Dünya küçük bir köy haline gelirken insanların birbirleri ile haberleşmesi ve dünyada olup bitenleri anında öğrenmesi artık çok basit.İşte chatroulette bize globalleşen dünyanın verdiği nimetlerden sadece biri.

Bu sistede görüntülü sohbet yaparak dünyanın her köşesindeki insanla anlık sohbet edip yeni yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurabiliyoruz.Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların yaşamları daha da kolaylaşırken chatroulette gibi siteler üzerinden prim yapmaya çalışan fırsatçıların sayısı da arttı.

chatroulette chatleşirken site sizden kullanıcı adı ve şifre istemez.Siteye giriş ücretsizdir ve herhangi farklı bir işlem gerektirmez.chatroulette görüntülü sohbet yaparak tanıştığınız insanlara adınız, soyadınız, ev adresiniz, çalıştığınız yer gibi bilgileri verirken acele etmeyin.Çünkü chatroulette ye girmek serbesttir ve karşınızdaki
sohbettaşınız dolandırıcı olabilir ve sizin bu iyi niyetinizden istifade etmeye çalışabilir.Yeni tanıştığınız insanlara güvenmeden adres ,kredi kartı gibi bilgileri vermeyeniz.chatroulette yönetimi çalınan hesaplarınızdan veya dolandırıldığınızda hiç bir mesuliyet kabul etmez.Çünkü chatroulette nin milyonları aşan bir kullanıcı kitlesi vardır ve bu kullanıcı kitlesi hemen hemen dünyanın her yerindendir.Bu kadar fazla sayıdaki kullanıcının tümünü kontrol etmek neredeyse imkansızdır ve chatroulette sizin daha iyi ve kaliteli bir sohbet yapmanız için konuştuklarınızı kaydetmez.

Chatroulette sahte kamera nasıl kullanılır

facebookta paylaş twitterda paylaş
chatroulette web cam, chatroulette fake webcam, chatroulette sahte kamera programı
Chat roulette Sahte Kamera Programları

Son zamanlarda bir web sitesi (Chatroulette) blog dünyasında çok sık şekilde kendisinden bahsettiriyor.Bu kısa sürede ilgi ve alakanın sebebi tabiki blog dünyasını oluşturan blogcuların en az bir defa chatroulette'i kullanmış olmalarıdır.Chatroulette hakkında bilgisi olmayan ziyaretçilerimiz için Wikipedia'dan bir alıntı:

Chatroulette birbirini tanımayan insanları webcam aracılığı ile buluşturan bir web sitesidir. Sitede kullanıcı istediği an "sonraki" tuşuna basarak oturumu kapatır ve bir sonraki oturuma geçebilir. Andrey Ternovskiy adındaki bir Moskova Üniversitesi öğrencisi tarafından 2009 yılının Kasım ayında geliştirilmiştir.

Web Ecology Project araştırmasına göre, site kullanıcılarının yüzde 25'i siteye ABD'den giriş yapmaktadır. Listede Türkiye'nin payı yüzde 3.8 civarındadır.
chatroulette, chatroulette turkiye, chatrulette.blogspot.com, chat ruletblogspot
Chatroulette'in ana sayfasına giriş yapıyoruz.Yetişkinlere yönelik içerik vardır.18 yaş altı ziyaretçilere uyarıda bulunmak istiyoruz.Ana sayfaya ulaştıgınızda webcam'i olan rastgele bir yabancı ziyaretçi ile karşılaşıyorsunuz.Bu kişi eğer web kameranız var ise sizin ile konuşmak isteyecek yada ilgisini çeken bir görüntünüz varsa kendisi bunu belli edecektir.

Peki internette rastgele insanlarla sohbet ve chat esnasında kendimizi göstermek istemiyorsak veya bir webcam sahibi değilsek Chatrulet'i bir web kamerası olmadan nasıl kullanacağız.Tabii ki sanal web kamerası yazılımlarıı sayesinde chatroulette'de özgürce gezebilirsiniz.

Sanal webcam programları ile Chatroulette'de Önceden bir web kamerası kaydedilmiş video ya da konuyla ilgili herhangi bir video kullanabilirsiniz.Bu işi nasıl yapacaksınız.Konumuzu okumaya devam edin!!

Nelere ihtiyacımız Var
1) ManyCam sahte kamera programı
2) Youtube gibi video paylaşımı yapılan portallardan edinebileceğiniz birbirinden ilginç videolar
3) Keepvid (Youtube videoları online indirebileceğiniz adres)

Many Cam Ayarlama

ManyCam Ayarlarını Chatroulette için yapıyoruz:

1)Daha önce indirdiğimiz ve Kurduğumuz Manycam'i çalıştırıyoruz.

2)Kaynaklar(Source) sekmesini tıklatın ve sonra Filmler(Movie) tıklayın.

3)“Open a new file” altındaki “Recent files” bölümüne tıklıyor ve kullanmak istediğimiz videoyu programımıza yüklüyoruz. Manycam AVI, MPEG and WMV video formatlarını desteklemektedir. Youtube'dan video indirdiğinizde FLV formatında olacak olan videolarınızı Many Cam'de çalıştıramayacağınızı hatırlatalım. Total video converter ile bu videoları Manycam'in çalıştırabileceği formatlara çevirebilirsiniz.

chatroulette web cam, chatroulette fake webcam, chatroulette sahte kamera programı
Manycam Sahte Kamera Programı Ayarları


4)Play düğmesine tıklayın ve Loop video özelliğini açın.

5)Video altındaki ManyCam logosu kaldırmak için Effects(Efektler) sekmesine tıklatın ve sonra "video üzerinde metin" tıklayın. Text over video (Show ManyCam logosu) seçeneği Şimdi işaretini kaldırın.


chatroulette web cam, chatroulette fake webcam, chatroulette sahte kamera programı
Manycam Sahte Kamera Programı Ayarları


Chatroulette Sahte Kamera Programımızı ayarladık. Artık sıra sizde Chatroulette ziyaretçilerini rahatlıkla kandırabilir ve onların düştükleri komik durumları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sahte kamera ile kullanmaya video bulamayanlar için Resimleri konuşturabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için Chatroulette ile resimleri konuşturun ve eğlenin konumuzu ziyaret edebilirsiniz...

Türk işi Komedi : Vatırzorneyim (What is your name ?)

facebookta paylaş twitterda paylaş
catırzorneyim, what is your name, chatroulette, omegle
Chatroulette Vatırzorneyim ile sohbete başlayan türk

Chatroulette ve diğer Video chat sayfalarında dünyanın her köşesinden kullanıcı sohbet maksadı ile girebiliyor.Bu kişilerin arasında türk halkınında oranı fazla gözüküyor.Aynı anda 2 türk karşılaşırsa peki ne olur?
İlk resimden de anlaşılacağı üzere Chatroulette'de eğlence ve gırgır şamata hiç bir zaman bitmez

PlusRoulette : Chatroulette Google Plus'da

facebookta paylaş twitterda paylaş
plusroulette, logo
Plus Roulette Logo

GooglePlus'a Chatroulette özelliği Eklendi!!

Chatroulette'in rastgele tanımadığımız yabancı kişilerle sohbet etmemizi sağladığını bilmeyen kişi kalmamıştır.Google yeni bir sosyal platform Google + üzerinde bulunan Hangouts (Eğlence için ya da sosyalleşmek için uğrak vakit geçirmeyi sevdiğiniz yer anlamı) bölümünde bir takım değişiklikler yaparak Chatroulette'in sosyal platformlara uygulanmış şekline dönüştürdü. Ve adını Plus Roulette olarak isimlendirdi.


Google+ Hangouts

Aynı anda 10 kişi sohbet edebiliyor

Çoklu Görüşme özelliği ile aynı anda 10 kişinin birbiri ile sesli ve görüntülü görüşme imkanı sağladığı bildirildi.Bu yönü ile Google Plus Hangouts Video Chat bazında Facebook karşısında bir adım öne geçmiş bulunmakta.Plus Roulette'in bir diğer özelliği ise youtube videolarını sohbet esnasında diğer kullanıcılar ile izleyebilme özelliğidir.Videoları izlerken video hakkında yorum bildirebilirsiniz.


plusroulette, chatroulette
Plus Roulette Kullanımı


Chatroulette odaları kurabileceksiniz

Google Hangouts ve Plusroulette arasında tek farkı özetlemek istersek Hangouts ile tanımladıgınız kişi grupları ile videolu görüşme yapabiliyor iken Plusroulette ise kayıtlı tüm Google+ kullanıcıları ile görüşebiliyorsunuz.Bizim grup belirlememize gerek kalmıyor.Plusroulette ile tanımadığınız kişiler tarafından kurulan sohbet odalarına katılıp tanımadığınız kişilerle sohbet edebilirsiniz.Sizinde bir görüntülü sohbet odası kurabileceğinizi hatırlatmak isteriz.Kurdugunuz Görüntülü sohbet odasına ait linki arkadaşlarınız ile paylaşarak onlar ile sohbet edebilirsiniz.

plusroulette, chatroulette, google plus
Google Plus Chatroulette

PlusRoulette'in farkı

Chatroulette'in en temel özelliği sizden hiçbir bilgi istememesi ve karşınızdaki kişiye sizin hakkınızda bir bilgi vermemesidir.Plusroulette'de ise bu tam tersi durumda.Karşınızdaki kişi Google+ hesabınızda kişisel bilgiler kısmında belirttiğiniz isim gözükmektedir.

Kısaca Özetlemek Gerekirse Plus Roulette'in genel özellikleri aşağıda listeledik.

PlusRoulette Özellikleri

 1. Rastgele Tanımadığımız Kişilerle Sohbet
 2. Aynı anda 10 kişi ile sohbet
 3. Görüntülü Konuşma esnasında Video Paylaşım (Youtube)
 4. Video Chat ekranında İsminizin Gözükmesi
 5. Kullanıcıların Oluşturabileceği görüntülü konuşma odaları
 6. İstediğiniz odaya katılabilme ve sohbet edebilme
 7. Tamamen ücretsiz
 8. İsminiz yayınlanıyor

Chatroulette Ban Kaldırma Yöntem 5

facebookta paylaş twitterda paylaş
chatroulette, chatroulette ban kaldırma yöntemi

Chatroulette Ban Kaldırma Yöntem 5

Chatroulette üzerinde kameralı sohbet ederken kullanıcılar verdikleri oylar ile karşı tarafın banlanmasına sebebiyet verebiliyor. Bu uyguluma her ne kadar açık kişilerin şikayet edilerek Chatroulette’ten uzaklaştırılmasını hedeflese de bazen hiçbir kabahati bulunmayan kişiler de şikayet edilerek banlanabiliyor.

Çerezleri temizleyerek Chatroulette’ye giriş yöntemi

Bu yöntemde amaç geçmişe ait ne varsa silmek, geçmişteki tüm verileri sildikten sonra tekrar giriş yaptığımız Chatroulette’nin bize yeni bir kullanıcı gibi davranacağını düşünüyoruz. Bu uygulama için yapmamız gerekenler öncelikle modemimizi kapatıp açıyoruz. Chatroulette’ye giriş yapacağımız tarayıcının geçmişini siliyoruz. Daha sonra “ C:\Documents and Settings\kullanıcı adın \Application Data\Macromedia “ yolunda bulunan Macromedia klasörünü içindekilerle beraber siliyoruz. Ardından Chatroulette’ye giriş yapabilirsiniz.

Chatroulette Komik Göz şakası

facebookta paylaş twitterda paylaş
chatroulette, chatroulette turkiye, chatrulette.blogspot.com, chat ruletblogspot


Chatroulette;eğlenceli ve neşeli sohbetler yapabileceğiniz güzel bir ortam.Bu sitede bir çok farklı şeyle karşılaşmanız mümkün.Çünkü kullanıcılar,Chatroulette dünyasını renklendirmek için sürekli arayış içerisindeler.Herkes farklı olmaya ve ilgi çekmeye çalışıyor.Böylece chatroulette bir eğlence dünyasına dönüşüyor.İşte bu farklılıklardan biri daha.Chatroulette'de matrak bir kullanıcı gözünü kullanarak karşısındaki kişileri güldürmeyi başarmış.Bu güzel sayfada farklı kültürden insanlarla karşılaşıyorsunuz ve muhabbet ediyorsunuz.Chatroulette,farklılığın ve eğlencenin adresi olarak bilinir.Dünya üzerinde binlerce kişi bu sayfayı kullanarak yeni insanlarla tanışır ve sohbet eder.

Chatroulette,kullanıcıları farklı giysilerle ve farklı davranışlarla kendilerine olan ilgiyi arttırmaya çalışırlar.Bu sayfaya girdiğinizde cadı bayramı havasında giysiler giyen kişiler görebilirsiniz.Süperman kıyafeti,örümcek adam kıyafeti,kedi kız kıyafeti gibi farklılıklarla sizlerin karşınıza çıkan kullanıcılar bu yolla ilgiyi üzerlerinde toplamaktalar.Bunun dışında sizlere müzik ziyafeti sunmak isteyenlerde olabilir.Müziğini ve bestelerini insanlara sunmak için güzel bir ortam.
En fazla kullanılan ensturman ise gitar.Bunu bas gitar,elektro gitar,piyano,saksafon ve bateri takip ediyor.Daha farklı ensturmanlarla müzik yapanlarla da karşılaşmanız elbette mümkün.Kimileri ise mikrofonla şarkı söylemeyi tercih ediyor.Farklı dillerde müzikler dinlemek hoşunuza gidebilir.

Sizleri korkutmaya ya da şaşırtmaya çalışan kişiler de soluğu Chatroulettede almaktalar.Taktıkları korkunç maskelerle ya da korkutucu hareketlerle,sizi korkutmaya çalışabilirler.Bunun dışında sihirbazlık gösterisi sunanlar da olmuştur.Göz yanılması yoluyla sizlere farklı görüntüler sunanlar,size sizin görüntünüzü izletenler,komik makyajlarla sizleri güldürenler ve nicesi chatroulette aleminde sizleri bekliyor.Chatroulette,chat siteleri arasında her zaman çok farklı bir yere sahip olmuştur.Bu yüzden dünyada en fazla kullanılan chat sitelerinden birisidir.İleride chatroulettede yeni özelliklerle karşılaşmanız da mümkün.

Chatroulette | Chat Roulette | Chat Rulet | Türkçe Chat Roulette | Görüntülü Sohbet | Sesli Chat
Sitemizde Bulunan içerikler DMCA.com tarafından korunmaktadır.İzinsiz kullanımda gerekli yaptırımlar uygulanacaktır