chatroulette türkiye chat rulet

Sponsorlu Bağlantılar


Facebook Kameralı Sohbet

Facebook Arkadaşlarını Kamerada Görmek ve Sohbet Etmek İçin Mavi Butona Tıklayın Daha Sonra Çıkan Sayfada PAYLAŞ'a Basın. Ayrıca Özel Odalarımıza Girmek İçinde Bunu Yapmanız Gerekiyor.


chatroulette, chatroulette download

Chatroulette | Chat Roulette | Chat Rulet | Türkçe Chat Roulette | Görüntülü Sohbet | Sesli Chat


Chatroulette'de Türk Türkü işletirse böyle olur

facebookta paylaş twitterda paylaş
 

Chatroullette'de yine bir Işletme vakası daha fakat bu kez durum diğerlerinden biraz farklı .Yine günlerden birgün Chatroulette'de gezerken masum masum işletme amacında takılan gençler bu kez karşılarında bir türkü bulduğunda vazgeçilmez bir son gerçekleşiyor.

Ilk karşılarına dili 10 CM dışarıda birisi çıktığında bunun bir türk olduğunu anladılar ve güldüler fakat ilerki aşamalarda ingilizce yazışmalardan pek bir sonuç çıkmayınca Türkçe yazışmaya geçtiler.Bu azimli türk erkeği daha fazlasını istediğinde kaçınılmaz sonu gerçekleştirdi. Chatroulette'in makara videolarından biri daha karşınızda Keyifli seyirler..
 

Chat sitelerine en büyük ilham kaynağı chatroulette

facebookta paylaş twitterda paylaş

İnternette gezinirken gerçek anlamda ilginizi çekebilen belli başlı siteler vardır.Bu sitelerin insanların ilgilerinin devamlılığını sürdürebilmeleri için kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam etmeleri gerekmektedir.
Bunun dışında kendini güncelleyen ve yenileyen siteler her zaman üst sıralarda olurlar çünkü insanlar yenilikleri severler.Chatroulette kullanıcılarının isteği üzerine kendini günden güne yenileyen güncelliğini an ve an koruyan kullanıcılarının rahatı için çalışan bir site olması bakımından bu listenin başlarında yer almaktadır.

Chatroulette'in tasarımı ve işlevi kendine özgüdür.Görüntülü ve sesli chat sitelerinin en başında gelir ve ilk kurulanlarındandır.Chatroulette dünyaca ünlü bir sitedir ve çakmaları gibi değildir (bkz: Chatroulette benzeri siteler) bu site bir çok sitenin ilham kaynaği olmuştur.Milyonlara hitap eden bir site olması bakımından diğer sitelere göre çok daha ön plandadır.Chatroulette sitesinin bu kadar ünlü olmasında çok fazla kullanıcısının olmasının yanı sıra güvenliğe önem vermesi ve kullanıcılarını hiç bir şekilde mağdur etmemeside büyük önem taşır.

Chatroulette de tehlikeli  yazılımlar veya uygunsuz içeriklerle pcniz asla karşı karşıya gelmez.Bu çoğu güvenlik firması tarafından onaylanmıştır.Herhangi bir dosya paylaşımına izin vermediği için daha fazla koruma sağlayan bir sitedir.Chatroulette kullanıcılarının rahatına çok önem verir bu rahatı bozacak uygunsuz içerik yayınlayanlar ya da uygunsuz bir biçimde kamera açanlar süresiz olarak sorgusuz sualsiz siteden uzaklaştırılır.Bu tür içeriklere karşı ip ve pc banlama sistemi vardır.(Chatroulette Ban Kaldırma)Kullanıcılar bu tarz şeyler ile karşı karşıya geldikleri zaman şikayette bulunabilirler ve hemen durum düzeltilir.

Yeteneklerinizi chatroulette kullanıcılarıyla paylaşın

facebookta paylaş twitterda paylaş

Chatroulette sohbet ederken eğlencenin sınırlarını zorlayabilir, chatroulette de yazışırken geçirdiğiniz süre içinde hiç sıkılmazsınız.Ayrıca bu sitede farklı farklı şeylerlerle karşılaşmanız da mümkün. Kullanıcılar chatroulette yi sadece sohbet etmek amaçlı kullanmıyorlar.Zaman içerisinde chatroulette kullanıcılar sayesinde farklı farklı özellikler kazandı.


Chatroulette sitesindeki kullanıcılar sürekli bir arayış, sürekli bir farklı duyguları tatma anlayışında oldukları için çok renkli şeyler ortaya çıkabiliyor. Chatroulette sitesinde takılan herkes farklı olmak ve ilgi çekmek için çok değişik hareketler ve fiillerde bulunuyorlar.Farklı olmak isteyen kullanıcılar sayesinde chatroulettenin sohbeti çok farklı bi boyut kazanarak çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Size şimdi chatroulette yaşanmış bir olaydan bahsedeceğim.Chatroulette nin kullanıcılarından olan matrak biri sadece gözlerini kullanarak karşısındaki kullanıcıları güldürmeye çalışmış.Bu tür komiklik denemeleri sayesinde chatroulette eğlencenin,farklılığın ve heyecanın adresi oluyor.

Chatroulette de takılırken karşınıza bir örümcek adam, batman ya da bir rahip çıkarsa hiç saşırmayın.İnsanlar chatroulette de farklı farklı giyinerek kendilerine lan ilgiyi arttırmaya çalışırlar.Eğer bir saat kadar chatroulette nin sayfasında dolaşırsanız eminim ki bunlardan birine rastlayabilirsiniz. Bunların dışında sizelere yeteneklerni sergilemek isteyenler de olabilir.Size online bir müzik ziyafeti çektirebilirler hatta karşılıklı şarkı bile söyleyebilirsiniz.Karşınıza çoğunluklu olarak gitar çalanlar çıkıyor bunun sebebi heralde kolay taınabilir ve ucuz olmasından dolayıdır.BUnun dışında piyano çalanlar,bas gitar,davul,saksafon çalanlar bile var. Kimi chatroulette kullanıcıları ise sadece şarkı söylemeyi tercih ediyor.Bu sitede gezinirken bir grup müzisyene bile rastlayabilirsiniz.
Siz bu gibi yetenekli kullanıcılar ile chatroulette'de karşılaştınız mı?

Chatroulette'de Türk Olmak ? (3 Bonus Konuda)

facebookta paylaş twitterda paylaş


Chatroulette'in kullanıcı kitlesi bakımından yüksek bir çoğunluğa sahip milletiz.Chatrouletteblog.com analizine göre Chatroulette kamera karşısına geçtiğinizde her next yapmanızda 5 nextten birinde türk Chatroulette kullanıcıları ile karşılaşıyorsunuz.Ve çok acaiptir ki Chatroulette bizden birini gördüğümüzde verdiğimiz  tepki "Aha buda türk" "Tipe Bak" "Valla Türk la bu" "Chatroulette'i ameleler basmış" gibi bir tepkidir diye tahmin ediyoruz. İşte size karşınıza çıkabilecek birkaç türk profili bu gecemizin konusu


Chatroulette'in sıklıkla türk kullanıcıların karşınıza çıkarmasını istiyormusunuz ? Güzel ve olumlu Yorumlarınızı Bekliyoruz..


Türk Chatroulette Kullanıcıları ve 3 Bonus Resim 

chatroulette

Chatroulette'in kendine has sistemi

facebookta paylaş twitterda paylaş

Dünyanın diğer bir ucundaki farklı kültürlerden farklı özelliklere sahip insanlarla tanışmak sizcede heyecanlı olmaz mı? Diğer kültürleri ve insanların yaşayış biçimlerini öğrenmek sizce de çok güzel olmaz mı?

Chatroulette adından da anlaşıldığı üzere karşınıza herhangi bir ülkeden herhangi bir insan çıkabilir ve bu insanla chatleşmeye başlarsınız.Bu sitenin kameralı chat imkanı sayesinde ister sadece sohbet edecek isterseniz, farklı niyetler ile kullanabileceksiniz.Bu site gerçek anlamda sıkıntıya bire birdir.Adeta sıkılganlık ilacı olan bu sitede gerçekten dünyanın öbür ucundaki her ırktan ,dinden, kültürden insanlar konuşabilirsiniz.

Bu sitede yapmış olduğunuz kameralı sohbetlerin hiç biri üyelik gerektirmez ve bedavadır.Bu özelliği bakımından da benzerlerine fark atmış bir sitedir chatroulette.Bu sitede harika sohbetler yaparak canınızın sıkıntısından kurtulabilirsiniz, belkide internet aşkınızı bulabiir yeni bir aşka yelken açarsınız bu sitenin size ne getireceği belli olmaz ve bu nedenle bu sitede chat yapmak mükemmel heyecanlıdır.Bu sitenin kullanıcılarına sunduğu ayrı bir özellik ise şudur; eğer çıplaklı içeren görüntüler ve çıplak insanlar görmüyorsanız bu sitedeki ayarlarınızı değiştirerek sadece niyeti cinsellik olmayan insanlar ile konuşursunuz ve sistem sizin için bu tarz insanları seçer.

Bu sitede yapacaklarınız bunlar ile sınırlı değil gerçek hayatta ne yapabilirseniz hemen hemen hepsini bu sitede de yapmak mümkün.Chatroulette biraz hayal gücünü kullanarak mükemmel şeyler yapabilir mükemmel deneyimler yaşayabilirsiniz.bunun için yapmanız gereken siteye girerek tek tuşla bu sanal aleme dalmak.

Chatroulette'de Banlanmak

facebookta paylaş twitterda paylaş


Chatroulette,dünya çapında ün yapmış bir chat sayfasıdır.Binlerce hatta milyonlarca kullanıcıya hitap etmektedir.Bu yüzden dünyanın her yerinde yardımcı sayfaları ve fan siteleri açılmıştır.Bunlardan biri de Chatroulette Türkiye'dir.Chatroulette
Türkiye'yi açma sebebimiz,sizlere chatrouletteyi daha iyi tanıtabilmektir.Bu sayfada chatroulette ve benzeri uygulamalarla ilgili aradığınız her ne varsa rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Chatroulette Türkiye,bir çeşit chatroulette kullanım kılavuzu gibi işlev görür.Chatroulette'de yaşayabileceğiniz olası aksiliklerle ilgili bilgi sahibi olabilir,chatrouletteyi çok daha iyi tanıyabilirsiniz.

Chatroulette'de kullanıcıların en fazla rahatsız olduğu konulardan birisi de banlanmadır.Chatroulette kullanıcıları bazen yanlışlıkla ya da gereksiz yere ceza alabilmektedir.Bu tür durumlarda banı kaldırmanız gerekir.Chatroulette'de banlanma ile ilgili bütün sorunları Chatroulette Türkiye sayesinde halledebilirsiniz.Chatroulette Türkiye'de banlanmaya karşı alınacak tedbirlerin tamamı ve banlanma sonrası yapılması gerekenler yer alır.Bu tarzda yazılan yazıları ya da yapılan resimli anlatımları okursanız,çok rahat bir şekilde banınızı kaldırabilir,sohbet etmenin ve muhabbetin keyfine yeniden varabilirsiniz.

Chatroulette Türkiye'de diğer kullanıcıların yaptığı şakalar,oyunlar,taklitler,korkutmalar vs. içerikleri de bulmanız mümkündür.Bu şekilde dilediğinizce eğlenebilirsiniz.Chatroulettenin daha eğlenceli bir hal alabilmesi için,chatroulette Türkiye'nin de takip edilmesi gerekir.Chatroulettede yaşanan her türlü yenilik ve gelişme,günlük olarak chatroulette Türkiye'de yer alır.Böylelikle chatroulettede yapılan her türlü yenilikten ve gelişmeden anında ve doğru olarak haber alabilirsiniz.Chatroulette'nin Türkiye'deki kullanıcılarının buluşma noktası olan Chatroulette Türkiye,sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sürekli olarak geliştirilmekte ve değiştirilmektedir.

Chatroulette ve ilginç kullanıcılar

facebookta paylaş twitterda paylaş


Bugünkü chatroulette yazımızda sizlere chatroulette kullanıcılarından biraz bahsetmek istiyorum.Chatroulette,bir chat sayfası olarak bilinse de aslında,çok değişik ve çok nitelikli bir ortam.Çünkü diğer chat sayfaları gibi sadece chat yapabildiğiniz sıkıcı bir ortama sahip değil.Chatroulettenin birbirinden renkli ve birbirinden eğlenceli kullanıcıları,bu siteyi diğer benzeri chat sitelerinden oldukça farklı kılmakta.Chatroulette'de birbirinden farklı üyelerle karşılaşabilir, çok değişik şakalara maruz kalabilir,ilginç korkutma tekniklerine yenik düşebilirsiniz.

Chatroulette'de yeteneklerini sergileyen kullanıcılar da büyük ilgi örmekte.Özellikle herhangi bir enstürman eşliğinde şarkı söyleyenler,koro halinde sizlere müzik ziyafeti sunan insanlar,bunlar arasında en fazla ilgiyi görenler olarak bilinmekte.Bunun dışında dans gösterileri de chatroulettenin oldukça renkli alanlarından birisi olarak biliniyor.Birbirinden yetenekli insanların sizlere sunacağı dans şovları,sizleri oldukça büyüleyecek ve chatrouletteyi size daha da sevdirecek.

Chatroulette'de insanların sadece davranışları değil,görüntüleri de ilginç olabilmekte.Özellikle ilginç saç şekilleri,chat roulettenin trendleri arasında yer alıyor.Saç şekilleri dışında ilginç dövmeleri olan insanlar da büyük ilgi görmekte.İnsanlar bu tür görünüşlerini ve şekillerini diğer insanlara göstermekten büyük keyif alıyor.Bu sebeple chat roulettede bu tür sahnelerle karşılaşmanız oldukça mümkün.

Chatroulette'nin birbirinden güzel kızları da dillere destan olarak biliniyor.Daha önce chatroulette'de görülen bu kızlar, chatrouletteye ayrı bir hava katmakta.Bu şekilde sizlere daha eğlenceli anlar yaşatabilirler.Bunun yanında karizmatik ve kaslı erkekler de chatroulette'de çok fazla ilgi görmekte.Chatroulette kullanıcıları,genel itibarları ile oldukça neşeli insanlar olarak bilinmekte.Zamanın kendileri için ve sizler için eğlenceli geçmesi adına ilginç davranışlarda ve gösterilerde bulunabilmekteler.

Chatroulette'de sınırsız chat keyfi

facebookta paylaş twitterda paylaş


Chatroulette,saatlerce sınırsız muhabbet yapabileceğiniz,geyiğin keyfini yaşayabileceğiniz,yeni insanlarla tanışma şansını yakalayabileceğiniz bir web sitesi olarak biliniyor.Chatroulette,herhangi bir ülke ile sınırlı değildir.Dünyanın her yerinden kullanıcıya sahiptir.Bu sebeple evrensel nitelikte bir chat sayfası olarak tanımlanması mümkündür.Chatroulette'de birbirinden farklı insanlarla konuşma şansına sahip olursunuz,bu sayede olağandan daha çok eğlenirsiniz.Chatroulette kullanıcıları
güler yüzlü ve şakacı insanlardır.Hergün Chatroulettede yeni yeni şakalarla karşılaşabilirsiniz.İnsanlar,diğer kullanıcıları güldürmek ve eğlendirmek için sürekli yeni şaka arayışları içerisine girerler.Yaptıkları şakalar ya da oyunlarla sizleri de eğlendirebilirler.Chatroulette'de bugüne kadar yüzlerce hatta binlerce farklı şaka yapılmıştır.Bu şakalar genelde kostüm ya da eğlence kıyafetleri yardımıyla yapılmaktadır.Son zamanlarda en fazla kullanılan yöntemlerden biri de hayvan kostümü ile ilginç dansların yapılmasıdır.Özellikle tavuk ve tavşan kostümü ile dans eden kullanıcılar,insanları bayağı bir eğlendirmiştir.

Chatroulette'de giyilen farklı farklı desende ve türde kostümler,Chatrouletteye cadılar bayramı havası katmaktadır.Bunlar arasında en fazla tercih edilen ise,süperman kıyafeti ile dans,batman kıyafeti ile gösteri,örümcek adam kostümü yardımı ile yapılan şovlar,kovboy kıyafetiyle sunulan gösteri,cadı kıyafetiyle yapılan korkutmalar,çizgi film karakterlerinin kostümleri giyilerek yapılan şakalardır.İnsanlar bu tür davranışlarda bulunurken,kendileri de büyük keyif alır,sizleri de eğlendirirler.Bu yüzden Chatroulettenin en güzel yanlarından biri de bu şakalar,oyunlar ve gösteriler olarak kabul edilmektedir.Chatroulette'de bu tür etkinliklere çok fazla rastlanmaktadır.Ayrıca bunların dışında henüz bizim bile bilmediğimiz ve görmediğimiz şakalar vardır.Bu şakalara ve oyunlara daha yakın olmak için siz de zamanınızı Chatroulettede geçirin.Bundan çok büyük keyif alacağınızdan hiç ama hiç şüpheniz olmasın.

Chatroulette'nin facebook yansıması

facebookta paylaş twitterda paylaş


Facebook,dünyanın en büyük sitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.Gerek internet dünyasının başarılı site kurucuları, gerekse internet kullanıcıları,bu durumun farkındadır.Facebook, genel olarak sosyal arkadaşlık platformudur.Bunun dışında da bir çok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Facebook'u kullanarak resimlerinizi,arkadaşlarınızla paylaşabilir,onlara yorumlar atabilir,eğlenceli videoları paylaşabilir ve yazılar yazabilirsiniz.Kısaca,internette yapabileceğiniz hemen hemen her etkinlik,facebook tarafından rahatlıkla yapılabilir.Facebook'da en fazla ilgi gören bir diğer bölüm ise sayfalardır.

Web sitelerin yerini yavaş yavaş almaya başlayan facebook sayfaları,çeşitli konularda olabilmektedir.Özellikle müzik,film ve ünlü sayfaları yoğun ilgi gören sayfalar arasındadır.Dünyaca ünlü film yıldızlarının,sanatçıların ve başarılı sporcuların, fan sayfaları facebook üzerinden milyonlarca kişiye ulaştırılmaktadır.

Facebook'da ilgi gören bir diğer bölüm ise uygulama seçenekleridir.Özellikle siteler ve reklam tabanlı sayfalar bu tür uygulamalar sayesinde sitelerine üye çekerler ve reklam yaparlar.Facebook üzerinden varlığını sürdüren bir diğer sayfa da Chatroulettedir.Chatroulettenin facebook uygulamasını kullanarak,kameralı ve sesli olarak sohbet etme şansına sahip olabilirsiniz.Bu sayede yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.Facebook üzerinden Chatrouletteye giren hemen herkesin bir facebook profili olduğundan,Chatroulettede kurduğunuz arkadaşlıkları facebook'a da taşımış olursunuz.Bu sayede edindiğiniz arkadaşlıklar daha kalıcı ve sürekli olacaktır.

Chatroulette'nin facebook uygulamasını kullanmanız için öncelikle bir facebook hesabınız olması gerekir.Bu facebook profilini ücretsiz olarak edinebilirsiniz.Facebook anasayfasında yer alan kayıt formunu doldurduktan sonra Chatroulette uygulamasına geçişiniz oldukça kolay olacak.Bu işlemler sonrasında artık siz de sohbetin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.Kuracağınız yeni arkadaşlıklar facebook üzerinden ayrı bir değere sahip olacak.Chatroulette ile ilgili çok daha fazla bilgiyi chatroulette facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Chatroulette aveo mu ? Chevrolet Aveo mu ?

facebookta paylaş twitterda paylaşGünümüzde türk internet kullanıcılarının yanılsamalarına şahit olmuşsunuzdur.Google üzerinde bir araba markası olan Chevrolet'in Aveo modelini aramak ve hakkında bilgi almak isteyen bir kullanıcı ( hatta ve hatta bu birden fazla sayılır ) yanlış bir yazım hatası yada Google Suggest (Otomatik tamamlama) özelliğine kurban giderek Chatroulette aveo araması yapabiliyormuş.Bu sonuca Google arama sonuçlarını analiz ederken ulaştık ve paylaşmak istedik :)

Chatroulette Kameralı sohbetin özellikleri

facebookta paylaş twitterda paylaş


Chatroulette sayfaları,insanların birbirlerini tanımaları,arkadaşlık kurmaları ve bu arkadaşlıkları sürdürebilmeleri açısından oldukça büyük öneme sahiptir.Bu sebeple insanların,chat sitelerine olan bakış açısı da hemen hemen her gün değişim göstermektedir.Chat sayfalarını özellikle erkekler çok kullanmaktadır.Kız arkadaş edinmek için chat sayfalarını kullanan erkek kullanıcılar,bu sayfalardan bazen umduğunu bulamayabilir.Bu yüzden erkek kullanıcıların chat sayfalarında takılırken kız arkadaş bulabilmeleri için doğru davranmaları gerekmektedir.Özellikle her önüne gelen kıza yazan erkekler,bu işte oldukça başarısız sayılırlar.Çünkü bu tür kişiler genelde konuşmalarında belli bir standartın üzerine çıkamazlar.Kızlar ise genelde klasik konuşmalardan pek fazla hoşlanmazlar.Daha çok farklı kişiler ve farklı konuşmalar ararlar.Bu sebeple erkek kullanıcılar bu tür ayrıntılara dikkat etmelidir.Karşınıza bir kız kullanıcı çıktığı zaman elinizden geldiği kadar güler yüzlü davranmaya çalışmalısınız.İlk etki sadece kızlar için değil erkekler için de çok büyük önem taşımaktadır.İnsanlar üzerinde bırakılan ilk etki ileri seviyedeki ilişkiler için oldukça önemlidir.

İlk olarak sade bir selam vermek yeterli olacaktır.Daha sonraki konuşmalarda ise elinizden geldiği kadar dürüst olun. Özellikle Chatroulette gibi kameralı ve sesli sitelerde,dürüstlük çok önemlidir.Çünkü insan,yalan söylediği zaman yüzünden ve görüntüsünden belli olur.Bu durum karşı tarafa yansıdığı zaman,o kişi üzerinde olan güvende bir sarsılma meydana gelir.
Kızlar genelde aşırı samimi konuşmalardan hoşlanmazlar.Bu sebeple özellikle konuşmanın ilk etabında belli bir seviyeyi korumak gerekir.Zaten aradaki ilişki ilerledikçe,samimiyet ister istemez olacaktır.Bunun için acele etmek insana yarardan çok zarar verir.

Chatroulette'nin kaliteli sohbet ortamı

facebookta paylaş twitterda paylaş


Chatroulette,en kaliteli chat sitesi olarak bilinmektedir.Özellikle kamera ve ses ayarları oldukça üst düzeydir.Bu sayfadan kendinizi istediğiniz gibi ifade edebilir,karşınızdakine derdinizi anlatabilirsiniz.Chatroulette'yi kullanırken internet bağlantınızın sağlamlığı da oldukça önemlidir.Eğer bağlantınız ağırsa,çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.Özellikle bağlantı hatasından kaynaklanan sorunlar,kullanıcılar tarafından zaman zaman Chatrouletteye ait bir hataymış gibi endexlenebilmekte. Bu sebeple Chatroulettede yaşadığınız sorunlar esnasında bağlantınızı kontrol etmeniz sizin adınıza sorunun hallolması için iyi olacaktır.

Chatroulette,farklı internet sistemlerinde çalışabilmektedir.Özellikle internet explorer sürümleri ve google chrome ile çok uyumlu olarak hareket etmektedir.Mozilla Firefox ve Opera'da da Chatrouletteyi rahatlıkla kullanma şansınız olacaktır. Kullanılan bu internet tabanları arasında en hızlı olanı ise google chromedir.Google chrome'u kullanarak Chatrouletteyi olağandan hızlı kullanabilir,bu şekilde çeşitli donmalardan ve kasılmalardan kurtulabilirsiniz.

Kullanıcıların en fazla yaşadığı sorunlardan birisi hiç şüphesiz ki ; kameranın görünmemesidir.Özellikle kamera ve sesle ilgili olan sorunlar,genelde kullanıcı tabanlıdır.Bu sebeple görüntünüz ekranda yer almıyorsa ilk olarka kameranızın fişini kontrol etmelisiniz.Daha sonra kameranızın tanıtımının tam olarak yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizde fayda vardır.
Kameranız doğru tanıtılmış ise bilgisayardan kameranızı denemelisiniz.Bu denemeyi çeşitli programlar üzerinde de yapabilir, bu şekilde daha iyi sonuç alabilirsiniz.Özellikle msn messenger'i kullanarak deneme yapmanız oldukça sağlıklı olacaktır.


Sesle ilgili hatalarda ya da sorunlarda ise mikrofonunuzun ya da kulaklığınızın fişini kontrol etmelisiniz.Eğer fişler doğru takılmışsa ve sorun hala devam ediyorsa,ses donanımı üzerindeki ayar ayraçlarını kontrol etmenizde fayda olacaktır.Ses açma ve kapamaya yarayan bu ayraçlar zaman zaman kapalı olabilmektedir.Ayrıca bilgisayarınızdan da ses ayarlarının doğru ve tam
yapılmış olması gerekmektedir.Eğer ses bilgisayardan açık değilse dolayısıyla Chatroulettede'de ses gelmeyecektir ve karşı tarafa ulaşmayacaktır.Bu yüzden Chatroulettede yaşacayacağınız sorunlar sonrasında ses donanımlarınızı kontrol etmelisiniz.

Chatroulette kullanıcılarının davranışları

facebookta paylaş twitterda paylaş


İnternet dünyası çok gelişmiş bir ortam olarak bilinmektedir.İnternet insanlık için çok önemli bir icattır.Bu sebeple değerini iyi bilmek gerekir.İnternet kullanımının ne kadar önemli olduğunu anlamak için,internet bağlantısının bir kaç dakikalığına olsa bile kesilmesi yeterli olacaktır.İnterneti kullanarak çok yararlı etkinliklerde bulunabilirsiniz.Bunun yanında her yararlı icat gibi internetin de yararları kadar zararları bulunabilmektedir.Özellikle de art niyetli insanların yaptıkları davranışlar internet kullanımını tehlikeye atmaktadır.Sosyal paylaşımların ve arkadaşlıkların yapıldığı sitelerde bu tür art niyetli insanlara dikkat etmek gerekir.Aksi durumlarda başımıza çeşitli sorunlar alabiliriz.

Bu sosyal sitelerden birisi de Chatroulettedir.Chatroulette,kamera ve ses donanımı yardımıyla başka insanlarla tanışmanızı ve konuşmanızı sağlar. Chatroulette kullanımıyla gün içerisinde onlarca,hatta yüzlerce insanlar konuşabilirsiniz.Bu insanlar sizlere yararlı davranışlarda bulunabileceği gibi,zararlı davranışlarda da bulunabilirler.

Chatroulette'de insanların size yazdığı her kelime oldukça önemlidir.Özellikle burada takılan insanların genelde yabancı oluşu size güven verebilir;fakat unutmamak gerekir ki kötü niyetli insanlar size uzak olsalar dahi,çok zarar verebilirler.Chatroulette'de özel kimlik bilgilerinizi asla karşı taraf ile paylaşmayınız.Kişiler bu bilgileri kullanarak sizin adınıza zararlı işlemlerde ve eylemlerde bulunabilirler.Sizden özel kimlik bilgilerinizi herhangi bir sebeple istediklerinde bir an önce o kullanıcıyı geçiniz.Özel kimlik bilgilerinin yanı sıra kredi kartı ve hesap kartı gibi bilgilerinizi de asla ama asla paylaşmayınız.İnternet üzerinden bu kişilerin hesabınızdan para çekebileceğini unutmamanızda fayda vardır.Bu tür sorunlar meydana geldiğinde tek sorumlu ve tek zan altında kalan siz olursunuz.Chatroulette yönetimi sizin kendi şahsınızdan kaynaklanan bu sorunlardan sorumlu değildir.

Chatroulette'de farklı kültürleri tanımak

facebookta paylaş twitterda paylaş


Bilgisayar başında zaman geçirmek,birçok insanın hobileri arasında yer almaktadır.Buna rağmen genelde bilgisayar başındayken yapacak birşey bulamayız.Bilgisayarda oyun oynamak insana büyük keyif verir,fakat bazı zamanlar oyunlar bile sizi kesmeyebilir.Çünkü can sıkıntısı anında günlük yaptığını şeyler,sizi mutlu etmeyebilir ve farklı arayışlar içerisine girebilirsiniz. Böylesi anlarda kullanabileceğiniz,güzel bir site olan Chatroulette,can sıkıntınızı alabilir ve biraz olsun eğlenmenize ortam hazırlayabilir. Chatroulettede sohbet edecek birçok insan bulabilirsiniz.Bu insanlarla tanışıp kaynaşmak sizi sosyal açıdan da geliştirmiş olur.Bu sayede normal hayatta da pozitif düşünceli bir insan olabilir,insanlarla daha rahat iletişim kurabilirsiniz.İnsanlarla sağlıklı iletişim kurmak,kendinizi daha iyi tanımanıza da yardımcı olur.Bu sayede çevreniz tarafından sevilen bir kişilik haline gelirsiniz.Diğer insanlarla olan ilişkileriniz bu açıdan oldukça büyük önem arz etmektedir.Konuşacağınız kişi kız ya da erkek olabilir.Önemli olan konuşma şeklinizdir.Yabancı insanlar açısından arkadaş olmak için karşı cinsten olmak gerekmez.Ülkemizde genelde chat yaparken karşı cinsten insanlar tercih edilmektedir. Oysa Chatroulettede konuştuğunuz yabancılar açısından böyle bir durum söz konusu değildir.Yani chat yaparken ve yeni insanlarla tanışırken,cinsiyet ayrımı gözetilmez.

Yabancı ülkede kalan kişiler,yurt dışından arkadaş edinmeyi sosyal açıdan önemli olarak görürler.Bu sayede farklı kültürleri tanıma fırsatını da yakalarlar.İnsanlarla konuşmak,tanışmak ve sohbet etmek onlar açısından çok önemlidir.Yabancı insanların bu sebeple kendilerine olan özgüveni,bizim insanlarımıza göre çok daha fazladır.Bizler de bu sebeple sadece karşı cinse odaklanmamalıyız.Diğer insanlarla tanışmayı ve konuşmayı sosyal hayatın gereği olarak görmeliyiz.Bu sayede kendimize olan özgüvenimiz de artacaktır.

Chatroulette'de dikkat etmeniz gerekenler

facebookta paylaş twitterda paylaşChatroulette,diğer chat sayfalarına göre oldukça etik ve kalitelidir.Burada sohbet eden insanların eğitim ve yaşam düzeyleri de bir hayli yüksektir.Buna rağmen arada tek tük de olsa bozuk kişilerle karşılaşabilirsiniz.Bu durumda yapmanız gereken en basit şey bu kullanıcılar ekranınıza geldiğinde onları geçmeniz olacaktır.Ahlaksız davranışlarda bulunan ya da size sevmediğiniz hareketleri yapan kişileri şikayet etme hakkına da sahipsiniz.Bu şekilde sağlıklı bir sohbet ortamı yaratabilir, konuşmanızın kalitesini de arttırabilirsiniz.Art niyetli insanların size sandığınızdan çok daha fazla zararı olabilir.Bu sebeple Chatroulettede tanıştığınız her insana karşı aynı davranmamanızda fayda vardır.Herkes aynı karaktere ya da düşüncelere sahip olmayabilir.Bunun bilincinde olarak insanlarla ilk ilişkilerinizi kurarsanız,başınıza önemli derecede işler gelmesini engelleyebilirsiniz.Özellikle özel kişisel bilgilerinizi Chatroulette üzerinden paylaşmamaya özen gösteriniz.Aksi durumda başınıza ummadığınız kadar ciddi işler alabilirsiniz.Bu yüzden hayatınız bile değişebilir.

Chatroulette'de size yazılan her bir kelimenin ve yazının büyük önemi vardır.Özellikle size atılan linklere tıklamamanızda fayda vardır.Çünkü bu yöntemler internet üzerinden bilgisayarınıza sızmak için kullanılıyor olabilir.Bu durumda karşı taraf bilgisayarınıza sızabilir ve önemli bilgilerinizi yok edebilir.Hatta,bu bilgileri kullanarak sizi tehdit etmeleri bile mümkündür.Bu sebeple size yollanılan link her ne olursa olsun tıklamayınız.Ayrıca sizden çeşitli sebeplerle kredi kartı ve benzeri bilgileriniz de istenebilir.Chatroulette de premium üyelik çıktı.Sınırsız özelliklere sahip olabilirsiniz diyenler çıkacaktır.Bu kişiler premium üyelik vaad ederek sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyebilirler.Bu durumda karşı tarafa asla itibar etmeyiniz ve hemen sayfadan ayrılınız.Hatta ekranın görüntüsünü alarak kendisini şikayet ediniz.

Chatroulette | Chat Roulette | Chat Rulet | Türkçe Chat Roulette | Görüntülü Sohbet | Sesli Chat
Sitemizde Bulunan içerikler DMCA.com tarafından korunmaktadır.İzinsiz kullanımda gerekli yaptırımlar uygulanacaktır