chatroulette türkiye chat rulet

Sponsorlu Bağlantılar


Facebook Kameralı Sohbet

Facebook Arkadaşlarını Kamerada Görmek ve Sohbet Etmek İçin Mavi Butona Tıklayın Daha Sonra Çıkan Sayfada PAYLAŞ'a Basın. Ayrıca Özel Odalarımıza Girmek İçinde Bunu Yapmanız Gerekiyor.


chatroulette, chatroulette download

Chatroulette | Chat Roulette | Chat Rulet | Türkçe Chat Roulette | Görüntülü Sohbet | Sesli Chat


Chatroulette ile İngilizce geliştirme

facebookta paylaş twitterda paylaş
Chatroulette ile İngilizce geliştirme

Chatroulette ile dil geliştirme


Chatroulette'de takılan kişiler için bir çeşit öğrenme yazısı hazırlamak istedim.Bir çok insanın bildiği gibi Chatroulettede genelde yabancı insanlar takılır.Yabancı ülkelerin çoğunda İngilizce çok önemli yer tutar.İngilizcenin önemi ülkemizde de son zamanlarda çok ciddi bir biçimde anlaşılmaya başlanmıştır.İnsanlar bu durumun farkına vardıkları için İngilizce öğrenmek için yoğun çaba harcarlar.Şimdi İngilizce seviyesi iyi olmayan kişiler için biraz yardımda bulunmaya çalışalım.İlk olarak selamlaşma sözcüklerini bilmemiz gerekmektedir.Bakınız : Chatroulette İnsanlara Karşı Nasıl Davranmalı

Chatroulette kullanılacak ingilizce sözcükler


Hello ya da hi sözcüklerini kullanarak karşımızdaki kişiye selam vermiş oluruz.Karşı taraf da bize selam verdikten sonra konuşmayı şekillendirmek bize düşer.Karşı tarafa nasılsın demek için how are you cümlesini kurmamız gerekir.Bu soruyu sorduktan sonra muhtemelen fine thanx and you cevabını alacağız.Karşı taraf kurduğu bu cümle ile ben iyiyim teşekkür ederim peki sen nasılsın demek istemektedir.Biz de buna karşılık ben iyiyim anlamına gelen i am fine cevabını vermeliyiz ya da kısaca iyi yani fine demeliyiz.

Chatroulette ile ingilice pratiği


Tanışma aşamasına gelince karşı tarafa kısaca isim ? anlamına gelen name ? sorusunu sorabiliriz.Eğer tam bir cümle kurmak istiyorsanız ismin ne anlamında what is your name demeliyiz.Karşı taraf ismini söyledikten sonra u yani kısaca you (sen) derse biz de ismimizi söylemeliyiz.Ardından da tanıştığıma memnun oldum anlamına gelen nice to meet you cümlesini iletmeliyiz.Karşımızdaki kişinin yaşını sormak için ise kısaca old ? diyebiliriz.Ya da uzunca how old are you demeliyiz.Yaştan sonra ülke sormak için where are you from demeliyiz.Ayrıca ne meslekle uğraştığını sormak için ise what is your job demeliyiz.Ayrıca yabancıların sık kullanığı bir kalıp olan what do you do kalıbını kullanmamız da doğru olacaktır.Bu bilgiler kısaca size yeterli olacaktır.Daha fazlası için çeviri ya da sözlük kullanmamızda yarar vardır.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

very sexy

Yorum Gönder


Chatroulette | Chat Roulette | Chat Rulet | Türkçe Chat Roulette | Görüntülü Sohbet | Sesli Chat
Sitemizde Bulunan içerikler DMCA.com tarafından korunmaktadır.İzinsiz kullanımda gerekli yaptırımlar uygulanacaktır